Jak wybrać dentystę dla dzieci?

2019-01-10

To bardzo ważne, by prawidłowo wybrać dentystę dla dziecka. Od tego w bardzo dużym stopniu zależy, czy będzie przez całe życie dbało o zęby i chętnie chodziło na wizyty kontrolne co najmniej 2 razy każdego roku. Na szczęście, współczesny dentysta dla dzieci pracuje na zupełnie innych zasadach niż jeszcze kilkanaście lat temu - dzieci w jego gabinecie mogą czuć się znacznie pewniej niż my, kiedy byliśmy mali. Jak wybrać najlepszego dentystę dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?


Dobry dentysta dla dzieci http://dentystadladzieciwarszawa.pl/ to nie tylko ten, który z wyróżnieniem ukończył stomatologię na najlepszym uniwersytecie. Przede wszystkim bowiem musi cechować go właściwe podejście dla małych, bardzo wymagających pacjentów. Musi być osobą świadomą powagi sytuacji - to przecież właśnie dentysta dla dzieci może zadecydować o ich podejściu do leczenia zębów na całe życie i sprawić, że pokochają to lub znienawidzą. Jaki powinien być gabinet stomatologiczny dla dzieci?


Zaprojektowany z myślą o dzieciach


Często zdarza się, że rodzice popełniają ogromny błąd, zapisując swoje dziecko dokładnie do tego samego dentysty, do którego sami chodzą, by leczyć własne zęby. Tymczasem warto najpierw upewnić się, czy ma on doświadczenie w pracy z dziećmi, które są kompletnie innymi pacjentami niż dorośli i wymagają zupełnie innego podejścia. Nie podważamy tego, że twój dentysta jest kompetentny - pozostaje jednak pytanie, czy potrafi rozmawiać z dziećmi, czy dzieci się go nie boją. Nie chcesz przecież, by twój maluch zniechęcił się do chodzenia do dentysty jeszcze zanim tak naprawdę będzie tego potrzebował.


Dobry dentysta dla dzieci zadba o to, by jego gabinet był otwarty na potrzeby dzieci. Co to znaczy, że gabinet stomatologiczny jest zaprojektowany z myślą o dzieciach? Jest trochę bardziej kolorowy, jednak nie krzykliwy, by nie powodował stresu. Pamiętaj, że to dla twojego dziecka zupełnie nowe miejsce i nowa, nieznana sytuacja - naturalnie więc będzie się stresowało, a twoim zadaniem jest ten stres zminimalizować. Dobry dentysta dla dzieci ma ci w tym pomóc. Ważne jest, by w jego gabinecie nie zabrakło zabawek, dzięki którym dziecko poczuje się pewniej. Będzie miało bowiem w trakcie zabawy szansę zapomnieć o tym, że znalazło się w obcym miejscu i poczuć trochę bardziej “u siebie”. Dobry dentysta dla dzieci o tym myśli, otwierając gabinet.


Dentysta dla dzieci może także zdecydować się na kilka ciekawych dodatków, które z pewnością dodadzą odwagi małym pacjentom i sprawią, że będą chętniej przychodzili na wizyty.


Kolorowe plomby na zęby


Stomatologia dziecięca przeszła prawdziwą rewolucję i znacznie otworzyła się na potrzeby dzieci, które przez wiele lat były ignorowane. Co takiego nowego oferują dentyści dla dzieci, by te w przyszłości nie bały się wizyt u stomatologa?


Jedną z bardzo przyjemnych nowości, jakie dentysta dla dzieci może zaproponować swoim pacjentom, są kolorowe plomby, które można założyć na powstałe z różnych przyczyn dziury w zębach. Wystarczająco stresujące i nieprzyjemne jest samo wiercenie i zakładanie plomby, dlatego kolorowy uśmiech będzie przyjemnym finałem. Dobry dentysta dla dzieci pozwoli pacjentowi samodzielnie zdecydować, jaki kolor plomby chce mieć założony.

@ Copyright 2018