Tecline led us-16

2019-04-12

Poziom zainteresowania nurkowaniem, jako dziedziną już nie tylko typowo sportową, ale także hobbystyczną, uprawianą rekreacyjnie, wzrasta wydatnie już od kilku lat, jeżeli chodzi o tecline led us-16.


Prognozuje się, że w najbliższym okresie tendencja ta nie zostanie wstrzymana, w ręcz odwrotnie jeszcze się wzmocni. Z tego też powodu świadomość wagi odpowiedniego sprzętu nurkowego jest niezwykle istotna, a uświadomienie, iż wybór konkretnych elementów wyposażenia tylko z uwagi na jego cenę jest niepożądany, a wręcz może być szkodliwy. Jednymi z podstawowych elementów sprzętu nurkowego są latarki, stanowiące pod wodą jedyne źródło światła nurka. Pozwalają mu one nie tylko cieszyć się przyjemnością widoku podwodnego świata w pełnej krasie, gdyż jak wiemy przy głębokim nurkowaniu zanika widzenie kolorów, ale także zapewnić maksimum koniecznego poziomu bezpieczeństwa pod wodą.


Do podstawowego sprzętu oświetleniowego powinniśmy zaliczyć trzy grupy latarek, szczególnie, jeśli przewidujemy nurkowanie głębokie, nocne bądź jaskiniowe. Latarki stanowiące główne źródło świtała, dające światło zapasowe oraz stałe, niewielkie podświetlenie. W przypadku, gdy przewidujemy nurkowanie na dość niewielkich głębokościach i raczej nie zamierzamy zapuszczać się pod wodę w nocy, może nam w zupełności wystarczyć tylko jedno źródło światła, choć na wszelki wypadek zawsze mieć go za dużo niż za mało. Latarka Tecline LED us-16 https://deflouexplorerstore.com/pl/p/TECLINE-Latarka-LED-US-16/1044 stanowi, w przypadku nurkowania głębokiego, nocnego czy jaskiniowego zapasowe źródło światła, jednak w pozostałych rodzajach nurkowania może być wystarczającym źródłem światła głównego.

Latarka Tecline LED us-16 na rynek weszła w 2015 r., jako ulepszenie modelu us 15, bardzo popularnego wówczas wśród nurków, zarówno, jako latarka główna, jak i zapasowa. Jej główną zaletą jest waga oraz rozmiar. Wykorzystanie niewielkiego korpusu reflektora pozwoliło zmniejszyć wagę (d około 780 g bez baterii) oraz zachować smukły i poręczny kształt, mieszczący się bardzo łatwo w każdej dłoni. Kształt ten także nie pozwala na łatwe wysuwanie się latarki z ręki w rękawiczce, co jest szczególnie istotne przy długim przebywaniu pod powierzchnią.


Kolejną zaletą latarki Tecline us-16 są jej dobre osiągi mocy świecenia, jak na zastosowaną diodę. Latarka ma moc określaną na 1500 lumenów, co w umiarkowanie przejrzystej wodzie jest zupełnie wystarczające. Praktyczności temu sprzętowi dodaje 10 stopniowy kąt padania światła, pozwalający na oświetlenie sporego obszaru wokół nurka. Na takie wyniki ma wpływ zastosowanie ultra przejrzystego hartowanego szkła na soczewce oraz zamontowanie aluminiowego odbłyśnika Zasilanie 10 W latarki Tecline us-16 oparte jest o potrójną baterię R14 zapewniającą około 4 godzin nieprzerwanego świecenia, przy czym tylko na 3 godziny świecenia z pełną mocą daje nam gwarancje producent. Szacowany czas do całkowitego wyładowania się latarki to około 8 godzin. Na rynku latarka Tecline us-16 dostępna jest w wariancie z prostą rączką, bądź wraz z zamontowanym uchwytem Goodmana.

@ Copyright 2018