Wakacje w Hiszpanii: Salou

2019-05-08

Planujesz wakacje? Koniecznie zapoznaj się z tym miejscem! Salou to wyjątkowy kurort na wybrzeżu Costa Dorada. Co może cię tam zachwycić? Przede wszystkim piękne plaże oraz naprawdę bogata oferta spędzania wolnego czasu. Na wakacjach możesz skorzystać z wielu wyjątkowych atrakcji! Zmęczony letnim słońcem, zawsze możesz chwilę odpocząć podczas licznych fiest i lokalnych wydarzeń kulturalnych. Salou https://www.clickandgo.pl/destinations/spain/costa-dorada/salou-town to pewność, że wakacje będą naprawdę udane!

Salou: piękne plaże

Plaże są charakterystyczną wizytówką tego miejsca. Salou wyróżnia się aż 14 kilometrami wybrzeża z licznymi zatoczkami oraz kąpieliskami, wśród których każdy turysta znajdzie miejsce dla siebie. Zachwyci cię tam czyste morze, które przy brzegu jest stosunkowo płytkie i pozwala na rekreacyjne pływanie. To także doskonałe miejsce na uprawianie niemal każdego rodzaju sportów wodnych.


Jeśli do Salou chcesz wybrać się z rodziną, najlepsze dla was będą plaże miejskie: Llevant, Ponent czy Llarga. Znajdziesz tam kompleksową obsługę i mnóstwo atrakcji, dzięki którym rodzinne wakacje będą bezpieczne i upłyną pod znakiem wypoczynku. Dla osób, które raczej uciekają od zgiełku i tłumu, polecamy udać się w drogę szlakiem Camino de Ronda. Na drodze spotkasz szereg niewielkich zatoczek - nie wszystkie z nich znane są szerszemu gronu turystów. Tam właśnie oddasz się wypoczynkowi w spokoju i ciszy.

Salou: znacznie więcej niż piękne plaże

Salou wyróżnia się naprawdę bogatym dziedzictwem. Jeśli nie lubisz zbyt długo leżeć na plaży, wyposaż się w wygodne buty, bo jest co zwiedzać! Na dobry początek musisz zobaczyć Torre Vella de Salou - wieżę zbudowaną w 1530 roku. Miała ona na celu ostrzeganie mieszkańców przed atakami piratów napływających Morzem Śródziemnym. W tej chwili w wieży znajdują się liczne wystawy malarstwa, rzeźby czy wyrobów ze szkła. Co ważne, ten zabytek zwiedzasz za darmo!


Salou zachwyci cię również kościołem Iglesia de Santa Maria del Mar. To zabytek z XVIII wieku. Wybudowano go, by podkreślić, jak ogromne znaczenie dla Salou miało rybołówstwo. To pewnego rodzaju pokłon i hołd dla rybaków i samego morza, które przynosi miastu dobrobyt. Wybierz się także na spacer promenadą miejską i zobacz pomnik króla Jaume I czy Casa Bonet - to reprezentant późnego modernizmu.


Będąc w Salou, konieczne zobacz także budynek la Masia Catalana. Dzięki temu dowiesz się, jak niegdyś wyglądało wiejskie życie Katalończyków. Z pewnością zauważysz tę ścisłą relację z naturą - zobaczysz liczne narzędzia, a także przedmioty codziennego użytku. Poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie! Latem możesz również zrobić zakupy na specjalnych ryneczkach z wyrobami rękodzielniczymi.


Punktem w Salou, który po prostu musisz zobaczyć, jest ogród botaniczny. W nowoczesnym wnętrzu Jardin Botanico znajdziesz ponad 400 gatunków roślin, które występują na całym świecie. To ponad 2 hektary niesamowitego parku! Będąc tam, odpoczywasz od zgiełku miasta i cieszyć się świeżym powietrzem. To szansa dla twojego ciała i duszy, które na wakacjach chcą i powinny się w zupełności zregenerować.

@ Copyright 2018