Wstawianie implantów zębowych

2019-05-31

Wstawianiem implantów zębowych zajmuje się specjalista, który na zlecenie interesanta zapewnia dobrze dopasowany implant tytanowy, jak również przeprowadza zabieg jego wszczepienia. Cała procedura wstawiania implantu trochę trwa, jednak efekt jest z pewnością wart dni i miesięcy spędzonych na jego wyczekiwaniu. Mówi się, że to, czy implant zębowy się przyjął wiadomo już po trzech lub sześciu miesiącach, w zależności od organizmu człowieka. Tak więc można zapewnić sobie sztuczny ząb w przeciągu kilku miesięcy. Bez wykorzystywania wyjmowanych protez zębowych i innych sztucznych wynalazków, które są często wyjmowane na noc, do spania.

 

Oczywiście sam zabieg chirurgiczny nie jest mocno skomplikowany dla fachowca, choć wymaga od specjalisty wielkiej precyzji i umiejętności w wstawianiu implantów, wkręcaniu tytanowych śrub w kość szczęki lub żuchwy. Nie może nigdy takiego zabiegu wykonywać osoba, która nie ma względem tego zadania doświadczenia, ani kwalifikacji. Warto również wiedzieć, że nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnej metody implantologii. Przede wszystkim jest to spowodowane stanem zdrowia pacjenta i aktualnym stanem jego jamy ustnej.

 

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazań względem wstawiania implantów zębowych jest wiele. A każdy z nich ma przede wszystkim uchronić klienta kliniki stomatologicznej przed powikłaniami, jak również nieprzyjęciem się implantu.

 

Zabieg wstawiania implantu – ile trwa, jak wygląda?

W zależności od miejsca wstawianego implantu, jak również specjalisty zabieg chirurgiczny może potrwać dwadzieścia minut. Nie jest to długi czas, a co więcej pacjent niczego podczas niego nie czuje, ponieważ stosowane są w takim przypadku dobrej jakości znieczulenia miejscowe. Po zabiegu chirurgicznym, wstawieniu implantu tj. implanty żoliborz http://odentimplanty.pl/implanty.php zalecane są przez specjalistów pewne procedury, które ułatwiają pacjentowi funkcjonowanie. Przede wszystkim zalecane są zimne okłady po stronie wstawionego implantu, stosowane mniej więcej przez trzy godziny po zabiegu. Jeżeli ból po operacji powoduje jakikolwiek dyskomfort, utrudnia normalne funkcjonowanie, lekarze zazwyczaj zalecają konkretne środki przeciwbólowe, na jakie pacjent nie jest uczulony. Na kilka dni po wszczepieniu implantu zębowego specjaliści odradzają picie oraz jedzenie pokarmów gorących, które mogłyby wpłynąć na natężenie bólu i proces gojenia. Dotyczy to również wykonywania zabiegów ziołowych w tym płynów do płukania, wykazujące działanie ściągające, przeciwbólowe, przeciwzapalne przez okres przynajmniej kilku dni od zabiegu. Przez pierwsze dni fachowcy odradzają spożycie alkoholu oraz palenie papierosów (najlepiej na stałe). Jak po każdym zabiegu chirurgicznym nie można zbytnio się wysilać, nachylać, dźwigać ciężarów, uprawiać sportu.

@ Copyright 2018